جلسه مشترک نمایندگان اداره کل بنیاد شهید انقلاب اسلامی استان البرز با مسئولین و اساتید مشاور شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز

۲۷ مهر ۱۳۹۶ | ۰۷:۱۲ کد : ۱۶۱۱ اطلاعیه ها

    به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز جلسه مشترک مسئولین اداره کل بنیاد شهید انقلاب اسلامی استان البرز با مسئولین و اساتید مشاور دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز با حضور محمدعلی عالیانی معاون فرهنگی بنیاد شهید استان و خلیل رضوانی رئیس آموزش بنیاد شهید استان و دکتر علیرضا شقایق معاون آموزشی دانشگاه آزاد واحد کرج، دکتر علیرضا رحیمی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد واحد کرج، و معصومه اکبری مدیر ستاد امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد واحد کرج تشکیل گردید.

 دکتر شقایق معاون آموزشی دانشگاه آزاد کرج ضمن تقدیر از تشکیل گروه اساتید مشاور شاهد و ایثارگر در دانشکده ها گفت:  علیرغم اینکه دانشجویان شاهد و ایثارگر بسیار کم توقع می باشند ( و در خیلی از موارد حتی بازگو نمی کنند که از خانواده معظم شهدا و ایثارگران هستند)، اساتید مشاور وظیفه دارند با ارشادهای لازم و با بهترین شکل ممکن موانع و مشکلاتی که بر سر راه تحصیل این عزیزان است را بر طرف نمایند.

    معصومه اکبری مدیر ستاد امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد کرج، ضمن تقدیر ازهمراهی حضار در جلسه، گزارشی را در خصوص وضعیت تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر ارایه داد و تأکید کرد دیدار با خانواده معظم شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران عزیز باعث می شود که رشادتهای آنان را در لا به لای روزمرگی ها فراموش نکنیم. وی همچنین  درنظر گرفتن همیار اساتید مشاور ( معتمدین معین ) برای هر دانشکده را از اهم امور برشمرد.

     دکتر رحیمی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد کرج طی سخنانی گفت: همانگونه که در بخش آموزشی بین دانشجویان شاهد و ایثارگر رضایتمندی حاصل است، می بایست در بخش پژوهش نیز با ارایه راهکارهای خوب فعالیت های بیشتری صورت گیرد تا پژوهشگران خوبی را که حتی قادر به چاپ کتاب هستند متمایزکنیم. همینطور در بحث کار آفرینی باید با توجه به تناسب رشته تحصیلی شان کارگاه و کلاسهای مختلفی برایشان برگزار کنیم تا در آینده بهتر بتوانند جذب بازار کار شوند.

      دکتر رحیمی افزود: در باب فرهنگی نیز این عزیزان باید بیشتر مورد توجه و حمایت قرار بگیرند. گاهی اوقات عدم توجه فرهنگی به آنان، موجب بروز مشکلاتی شده و آنها در معرض تهدیدها و خطراتی قرار می گیرند؛ لذا با توجه به پتانسیل زیاد دانشجویان شاهد و ایثارگر در بخش های مختلف هنری  باید  بیشتر مورد حمایت قرار گیرند.  

     خلیل رضوانی رئیس آموزش اداره کل بنیاد شهید استان البرز نیز ضمن بیان نکاتی پیرامون وضعیت تحصیلی و فرهنگی دانشجویان شاهد و ایثارگر یادآور شد: اساتید مشاور ضمن اخذ آمار دانشجویان مشروطی، پیشرفت تحصیلی دانشجویان را رصد کنند  و نیز با تشکیل کلاسهای توجیهی برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد  و دکتری ایشان را از چگونگی اخذ پایان نامه و هماهنگی اساتید راهنما و مشاور آگاه کنند.

      وی افزود بعضی مواقع دانشجویان شاهد و ایثارگر به غیراز مشکلات آموزشی با مشکلات فرهنگی وآسیبهای اجتماعی مواجه خواهند شد که از اساتید مشاور تقاضا می شود با توجه به ارتباط مستمر با آنان، با ایجاد کلاس های مهارتی ، در طول تحصیل مهارتهای زندگی را به آنها بیاموزند.

    رضوانی به دانشجویان دانشگاه های هشتگرد و نظرآباد  و آموزشگاه سما هم اشاره کرد و گفت: یک نماینده امور مربوط به آنان را منعکس نماید و اساتید مشاور نیز امکانات لازم را مشابه آنچه برای دانشجویان شاهد و ایثارگر در واحد کرج فراهم شده است، آماده کنند.

 درپایان جلسه از کتاب بهداشت و ایمنی اغذیه حلال، تألیف خانم دکتر زهره مشاک عضو هیأت علمی دانشکده دامپزشکی و استاد مشاور دانشجویان شاهد و ایثارگر که در راستای اقتصاد مقاومتی و مشتمل بر 5 فصل می باشد رو نمایی شد و مورد استقبال جمع حاضر بویژه معاون فرهنگی اداره کل بنیاد شهید استان البرز قرار گرفت.

                                                                        روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز