در جشنواره اختراعات فدراسیون بین المللی مخترعینIFIA

مقام دومین مخترع برتر جهان به دانشجوی سمای کرج اختصاص یافت

۱۲ آذر ۱۳۹۶ | ۰۹:۱۰ کد : ۱۶۷۱ اطلاعیه ها

                                                                 

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج پدرام فروغی شاد دانشجوی سما واحد کرج، موفق به کسب عنوان مخترع برتر جهان و مدال نقره ی جشنواره اختراعات فدراسیون بین المللی مخترعینIFIA  در کره جنوبی شد.

     وی پس از کسب عناوین مختلفی نظیر مخترع برتر سال، دانشجوی برتر کشور، پژوهشگر برتر سال و جوان برگزیده کشور، با راهیابی به این مسابقات و اخذ پذیرش و دعوتنامه رسمی از فدراسیون بین‌المللی مخترعین کره جنوبی با حمایت سازمان جوانان و جمعیت هلال احمر، از سوی فدراسیون بین‌المللی مخترعین جمهوری اسلامی ایران به این دوره از مسابقات اعزام شد.

       در این مسابقات فروغی شاد، دانشجوی مخترع سما دانشگاه آزاد اسلامی کرج و عضو فعال سازمان جوانان به همراه هم تیمی خود عبدالله عزت ور در این جشنواره بین‌المللی شرکت کرد و با عرضه اختراع سیستم زنجیر چرخ صفحه‌ای اتوماتیک موفق به کسب عنوان مخترع برتر جهان و مدال نقره این جشنواره بین المللی شد.

        این مخترع جوان کشورمان با بیان این موضوع که در نخستین روز از برگزاری این رقابت‌ها رئیس فدراسیون جهانی از اختراع وی بازدید نمود، گفت: «زنجیر چرخ صفحه‌ای اتوماتیک در بسیاری از نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های داخلی نیز رونمایی و حائز رتبه شده و دارای گواهینامه‌ی تاییدیه علمی از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران نیز می باشد،»

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج