دکتر میرزا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج در مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر:

امروز پژوهش، علم، فناوری و تحقیق، جدا از سیاست و فرهنگ نیست

۲۸ آذر ۱۳۹۶ | ۰۹:۱۶ کد : ۱۷۰۰ اطلاعیه ها

     به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر با حضور رئیس، جمعی از معاونان دانشگاه، روسای دانشکده ها، محققان و پژوهشگران استاد، کارمند و دانشجو در سالن اجتماعات شهید مطهری واحد کرج برگزار شد.

     در ابتدای مراسم دکتر رضا عزتی معاون پژوهش و فناوری واحد کرج با ارائه گزارشی از دستاوردهای مهم علمی و پژوهشی واحد کرج در سال گذشته بر لزوم حمایت دانشگاه ها از پژوهشگران تاکید کرد.

  همچنین دکتر بهروز میرزا رئیس واحد کرج نیز با تبریک هفته پژوهش و نیز هفته وحدت حوزه و دانشگاه، هم افزایی بین دانشگاه و حوزه را زمینه ساز درخشش در سطح دنیا عنوان کرد و گفت: «امروز پژوهش، علم، فناوری و تحقیق، جدا از سیاست و فرهنگ نیست و تغییر هر یک بر سایر مقوله ها اثرگذار است.»

    وی با ارائه آماری از فارغ التحصیلان سالانه واحد کرج در مقاطع تحصیلات تکمیلی گفت: «اگر حتی 10% این پایان نامه ها به صورت کاربردی و بر اساس نیازهای جامعه باشد گام موثری در حل مشکلات بخش صنعت و خدمات استان و حتی کشور برداشته خواهد شد.»

   رئیس واحد کرج در بخش دیگری از سخنانش به وجود بیش از 11 پژوهشگاه ملی و بین المللی و بیش از 3500 بنگاه تولیدی در سطح استان البرز اشاره کرده و تصریح کرد: «رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج استفاده حداکثری از این پتانسیل بزرگ تولیدی و صنعتی استان و تبدیل ایده های دانشگاهی به ثروت، از طریق تجاری سازی علوم و کاربردی کردن پایان نامه هاست.»

دکتر میرزا با بیان آماری ارائه 600 مقاله علمی توسط واحد کرج در سال گذشته را در ژورنال های معتبر علمی و پژوهشی کشور و جهان، قابل توجه برشمرد و با اشاره به توانمندی ها و تعداد اعضای هیأت علمی این دانشگاه این تعداد را کافی ندانست.

   وی تاسیس و ثبت 14 هسته فناور  2 شرکت دانش بنیان در واحد کرج را از گام های این دانشگاه در زمینه تبدیل علم به ثروت بیان کرد و ابراز امیدواری کرد تعداد شرکت های دانش بنیان واحد کرج تا پایان سال 97 به 10 شرکت برسد.

  دکتر میرزا با اشاره به همگامی آموزش در کنار پژوهش، نبود کیفیت آموزشی بویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی را بسترساز خروج نخبگان برای تحصیل به خارج از کشور توصیف نمود.

      وی همچنین از لزوم بازنگری مستمر بر سرفصل دروس دانشگاهی و همگامی آنها با علوم روز دنیا، پژوهش کاربردی و براساس نیاز جامعه، برنامه ریزی برای دانشگاه بدون در نظر گرفتن بودجه های موجود و بدون تکیه بر شهریه های دانشجویی، لزوم درآمدزایی از طریق شرکت های دانش بنیان و هسته های فناور سخن گفت.

  در این مراسم در بخش استادان از دکتر زهره محمدی، دکتر غلامعباس جمالی، دکتر مهوش نوربخش، دکتر زهره مشاک، دتر بیوک تاجری، دکتر رضا کاظمی متین، دکتر حمیدرضا فیلی، دکتر محمدرضا اردکانی، دکتر علیرضا نیک روان، دکتر سیدشهروز سیدی حسینی نیا به عنوان پژوهشگران برتر، دکتر مهران روح نیا و دکتر افشین رجبی خرمی به عنوا ن مدیرعامل شرکت های دانش بنیان و دکتر مجید سبزه پرور به عنوان مولف برتر تقدیر شد.

     در بخش دانشجویان نیز از سیدمهدی رجایی، فاطمه سهیلی، محمود ایگدر و محمد حجاریان به عنوان پژوهشگر برتر، از آرش زارعدار و محنمدرضا دلیر آذر به عنوان فناور برتر و از سیدابوذر افتخاری و ابوالفضل جعفری به عنوان اعضای برتر باشگاه پژوهشگران جوان تقدیر شد. همچنین در همین بخش از انجمن های علمی زبان و ادبیات انگلیسی، الهیات، مهندسی عمران، مکانیک و تیم های دانشجویی ستاره بتن البرز و تیم KSME نیز با اهدای جوایز و لوح، تجلیل به عمل آمد.

در بخش کارکنان نیز از سراصلان ابراهیمی، مرضیه اسماعیلی و فاطمه نوروزی به عنوان کتابدار برتر و از مهندس فرزاد نصری، مهندس شهرزاد ستوده و معصومه اکبری نیز به عنوان مدیران برتر و از مهندس کیارش رضایی به عنوان کارمند برتر تقدیر شد.

     همچنین به دو تن از دانشجویان به عنوان اعضای فعال کتابخانه های واحد کرج هدیه کتابخوان برتر تعلق گرفت.

    روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج