دکتر خسروپناه در جمع اساتید علوم انسانی خبر داد:

تشکیل ۳۵ گروه تخصصی در معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی

۱۳ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۰ کد : ۲۵۸۹ اطلاعیه ها

   

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی از تشکیل 35 گروه تخصصی در این معاونت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد کرج، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در نشست اساتید علوم انسانی واحد کرج که با موضوع «تحول در علوم انسانی با محوریت بیانیه گام دوم»، برگزار شد، فرازهایی از بیانه گام دوم انقلاب اسلامی و تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص علوم انسانی را مطرح کرد.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: یکی از توصیه‌های هفت‌گانه مقام معظم رهبری در بیانه گام دوم انقلاب، علوم انسانی است که اگر در تحقق این بیانیه به فکر تعالی علوم انسانی نباشیم، قطعاً در سایر حوزه ها نیز دچار مشکل خواهیم شد.

دکتر خسروپناه گفت: از دستاوردهای سفرهای استانی این معاونت، کشف و شناسایی اساتید نخبه و صاحب نظر درخصوص علوم انسانی است که برای ایجاد تغییرات در شرایط موجود به صورت ستادی با این معاونت همکاری کنند.

وی خاطرنشان کرد: دانش آموز و دانشجو زمانی تفکر محور عمل می کند که معلمان و استادان برای تربیت پژوهش محور و تفکر محور به آنان آموزش دهند و از سیستم آموزش محور صرف فاصله بگیرند.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با تشریح سه مولفه بروزرسانی علوم انسانی و برخورداری از آخرین علوم روز دنیا، بومی‌سازی علوم انسانی و درگیر کردن این علوم با مسائل روز جامعه و در نهایت اسلامی‌سازی علوم انسانی، اظهار داشت: این معاونت به دنبال تعالی علوم انسانی و هنر است که از طریق این سه مولفه به آن دست خواهیم یافت.

دکتر خسروپناه در پایان با اشاره به وجود 35 گروه تخصصی در معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، از صاحب نظران و مسئولان ذیربط خواست با توانمندسازی اساتید، تألیف کتب درسی، راه‌اندازی مجلات تخصصی و علمی پژوهشی، برقراری کرسی‌های نظریه‌پردازی و... به ارتقای این علوم کمک کنند.