دکتر کاظمی در اجلاس روسای واحدها تاکید کرد

لزوم اتخاذ استراتژی‌های جدید به منظور افزایش جذب دانشجو در دانشگاه آزاد

۲۵ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۳ کد : ۲۵۹۸ اطلاعیه ها

مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی بر تدوین و ارائه استراتژی‌های جدید به منظور افزایش جذب دانشجو تاکید کرد.
 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر بهروز طهماسب کاظمی مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در دومین روز اجلاس روسای واحدهای دانشگاهی بر لزوم اتخاذ استراتژی‌های جدید به منظور افزایش جذب دانشجو تأکید کرد و گفت: با افزایش تعداد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی طی یک دهه گذشته در کشور، تدوین و ارائه استراتژی‌های جدید به منظور افزایش جذب دانشجو اجتناب ناپذیر است.

وی با بیان اینکه برای تدوین استراتژی جذب دانشجو برای دانشگاه‌ها باید بدانیم با چه افرادی و چگونه ارتباط برقرار کنیم، افزود: آمارها نشان می‌دهد طی یک دهه گذشته هزینه‌های مصرف شده روی استراتژی‌های بازاریابی در زمینه جذب دانشجو بیش از 50 درصد افزایش یافته است.

مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعطای کمک هزینه تحصیلی، ایجاد فرصت‌های شغلی و کارآموزی، استخدام استادان برتر، اعطای کمک هزینه به دانشجویان مستعد، ایجاد مدارس عمومی، برنامه‌های تبلیغاتی، ایجاد محیط تحقیقاتی ایده‌آل برای محققان و پژوهشگران و ... را از جمله برنامه‌های دانشگاه‌های مهم دنیا برای جذب دانشجو ذکر کرد.

دکتر طهماسب کاظمی به اقدامات واحدهای دانشگاهی به منظور افزایش میزان جذب دانشجو اشاره و تصریح کرد: معرفی امکانات، تسهیلات، خدمات و دستاوردهای واحدها و مراکز دانشگاهی، تولید محتوا، خبر، مصاحبه و درج آگهی‌های مرتبط با هدایت تحصیلی در رسانه‌ها و شبکه‌های استانی، بهره‌مندی از خدمات مشاوره‌ای کارشناسان و استادان مجرب با حضور در مدارس و آموزشگاه‌ها، هماهنگی و اقدام برای تبلیغات موثر در سطح مدارس و مؤسسات آموزشی از راهکارهای جذب دانشجوست.

وی تبلیغات موثر در رسانه های جمعی با هدف بازنشر دستاوردها، امکانات، و تسهیلات واحدها، فراهم کردن زمینه حضور کارشناسان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی در همایش‌ها و جلسات مشاوره انتخاب رشته، راه‌اندازی مراکز موقت مشاوره انتخاب رشته تحصیلی در چارچوب بخشنامه و انجام بازدیدهای روزانه یا هفتگی از واحدها و مراکز آموزشی جهت آشنایی داوطلبان با دستاوردها و امکانات شامل آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها، خوابگاه‌ها و فضاهای ورزشی را از دیگر اقدامات واحدهای دانشگاهی به منظور افزایش میزان جذب دانشجو عنوان کرد.

مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه سازمان مرکزی به منظور فراهم کردن زمینه افزایش جذب و حفظ دانشجو راهکارهایی اتخاذ کرده، اظهار داشت: استفاده از همه ظرفیت‌های قانونی موجود، کاهش زمان بین ثبت‌نام فرد در سامانه و دسترسی واحدهای دانشگاهی به اطلاعات ثبت‌نا‌م‌شدگان و ایجاد فرصت‌های مضاعف به واحدهای دانشگاهی از طریق سایر سامانه‌های مرکز سنجش به منظور تسهیل و تسریع جذب دانشجو از جمله این راهکارهاست.

دکتر طهماسب کاظمی به ذکر جزئیاتی از آزمون دکتری تخصصی سال 98 دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و گفت: 149 هزار و 502 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد 55 هزار و 89 نفر داوطلب شرکت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی بودند.

مسئول تمشیت امور مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ظرفیت پذیرش این دانشگاه 10 هزار و 276 نفر در 2309 رشته محل و 287 رشته گرایش است، افزود: 32 هزار و 198 داوطلب به مصاحبه دعوت شده‌اند که مصاحبه‌ها به صورت متمرکز در تهران از نیمه دوم تیرماه برگزار می‌شود.

لینک خبر