در ادامه همکاری های برون دانشگاهی صورت گرفت

انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز با سازمان آموزش فنی و حرفه ای

۲۵ آبان ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹ کد : ۳۴۷۴ اطلاعیه ها


 

تفاهم نامه همکاری فی مابین دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز با مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحدکرج، تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای به منظور تقویت و توسعه همکاری های متقابل پژوهشی ، آموزشی و افزایش مشارکت اساتید، محققان و کارشناسان طرفین و کمک به ارتقای بهره وری و کیفیت تولیدات ملی، سطح کیفی آموزش های فنی و تخصصی منابع انسانی در مهارت های نوین و راهبردی مورد نیاز منقعد شد.
     این تفاهم نامه همکاری به امضای دکتر محمدحسن برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج و  مهندس رضا باجولوند رئیس مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای رسید.
    در این تفاهم نامه ضمن ایجاد زمینه های لازم برای توسعه آموزش های مهارتی حضوری، غیرحضوری و مجازی آنلاین برای جامعه هدف طرفین، از سوی سازمان فنی و حرفه ای، مفادی در خصوص همکاری در  زمینه استفاده از  فضا و امکانات پژوهشی ،آموزشی و پشتیبانی جهت برگزاری همایش ها و دوره های آموزشی ، پژوهشی و تحقیقاتی اساتید و دانشجویان  و نیز همکاری در زمینه تولید محتوای آموزشی و برگزاری دوره های آموزشی مجازی پیش بینی شده است.
  همچنین پیش بینی های در خصوص همکاری در زمینه صدور گواهینامه توسط سازمان فنی و حرفه ای و دانشگاه جهت دوره های آموزشی مشترک پس از قبولی  شرکت کنندگان و بر اساس مقررات این دو ارگان آموزشی در نظر گرفته شده است.
    از دیگر اهداف این تفاهم نامه می توان به فراهم سازی بستر برگزاری مسابقات مهارت آزاد ویژه دانش آموزان مدرسه مهارت اشاره کرد.
   دکتر محمد حسن برهانی فر ضمن بیان توضیحاتی در خصوص توانمندی های دانشگاه آزاداسلامی استان البرز بویژه واحد کرج در همکاری با سازمان های آموزشی استان گفت: دانشگاه با امضای این تفاهم نامه متعهد می شود که ضمن معرفی اساتید دانشگاه جهت عضویت در کمیته ها و دپارتمان های تخصصی مورد نیاز مرکز جهت فعالیت های پژوهشی و آموزشی بر اساس موضوع تفاهم نامه، همکاری های لازم در زمینه انجام فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی و طرح های پژوهشی مشترک را به عمل آورد و همچنین در تهیه و تدوین بسته های پودمانی آموزشی بر اساس موضوع تفاهم نامه مشارکت نماید.
   رئیس واحد کرج در خصوص همکاری در زمینه استفاده از فضا و امکانات پژوهشی ،آموزشی و پشتیبانی دانشگاه طی این تفاهم نامه گفت: امکانات و فضاهای دانشگاهی اعم از آموزشی، پژوهشی و حتی پشتیبانی جهت برگزاری همایش ها و دوره های آموزشی و پژوهشی بر اساس ضوابط و مقررات دانشگاه مهیا بوده و استادان و دانشجویان همکاری شایسته در جهت فراهم نمودن زمینه بهره مندی از ظرفیت های دانشگاه در برگزاری مسابقات ملی و بین المللی مهارت و نیز تولید محتوای آموزشی و برگزاری دوره های آموزشی مجازی را خواهند داشت.
در ادامه مهندس رضا باجلوند ضمن بیان اهداف مرکز تربیت مربی سازمان آموزش فنی حرفه ای اظهار داشت: مرکز تربیت مربی، متولی آموزش های مهارتی و تربیتی  انسانی در کشور بوده و هدف این مرکز تربیت مربیان فنی حرفه ای می باشد.
 وی افزود : این مرکز در دو بعد فنی و غیر فنی با آموزش مهارت های نرم و تدریس اخلاق حرفه ای و رویکرد تولید محتوا و منابع آموزشی و همچنین ارتباط با صنعت و دانشگاه در پی درآمدزایی و تولید محتوای الکترونیکی می باشد.
روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج