به بهانه روز جهانی نابینایان (عصای سفید) برگزار شد: نشست دکتر میرزا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با دانشجویان نابینا و کم بینا

۰۴ آبان ۱۳۹۳ | ۱۲:۲۰ کد : ۳۸ اطلاعیه ها
به بهانه روز جهانی نابینایان (عصای سفید) برگزار شد: نشست دکتر میرزا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با دانشجویان نابینا و کم بینا
به بهانه روز جهانی نابینایان (عصای سفید) برگزار شد: نشست دکتر میرزا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با دانشجویان نابینا و کم بینا

به بهانه روز جهانی نابینایان (عصای سفید) برگزار شد: نشست دکتر میرزا سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با دانشجویان نابینا و کم بینا

 

 دکتر بهروز میرزا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با حضور در جمع دانشجویان نابینا و کم بینای این دانشگاه ضمن بازدید از امکانات و فضاهای آموزشی، مطالعاتی و علمی این دانشجویان از نزدیک با فعالیت‌های مرکز اطلاع رسانی نابینایان این واحد دانشگاهی آشنا شد و به گفتگو با دانشجویان نابینا و کم بینای رشته های مختلف نشست.

در این نشست دکتر میرزا با بیان حمایت از گسترش فعالیت های دانشگاهی این دانشجویان و ایجاد محیطی مناسب تحصیل و تحقیق برای آنان گفت: توجه بیشتر به نیازها و امکانات رفاهی و تحصیلی نابینا و کم بینا در برنامه های این دانشگاه بوده و تمام مسئولین می بایست به دلیل شرایط ویژه این عزیزان در فراهم نمودن تسهیلات آموزشی و پژوهشی مورد نیازشان تلاش کنند.

دکتر احمد جهان لتیباری معاون پژوهش و فناوری واحد کرج نیز با تاکید بر سخنان دکتر میرزا افزود: معاونت پژوهشی و فناوری واحد کرج در خصوص تقویت و تامین منابع مطالعاتی نابینایان آمادگی خود را اعلام می کند.

در ادامه این مراسم خانم فاطمه باقری مدیر اسناد و کتابخانه های این دانشگاه نیز ضمن تبریک روز جهانی نابینایان(عصای سفید) و سپاسگزاری از مسئولین دانشگاه در حمایت از برگزاری مراسم برای نابینایان توضیحات مبسوطی در خصوص نامگذاری روز عصای سفید به تشریح خدمات ویژه روشندلان در این واحد دانشگاهی پرداخت و با اشاره به اینکه عصای سفید به منزله پرچم استقلال نابینایان و امکان برخورداری آنان از تمام حقوق اجتماعی برابر با سایر افراد جامعه است گفت: در راستای پیروی از قانون عصای سفید و به منظور ارائه خدمات ویژه به دانشجویان نابینا مرکز اطلاع رسانی نابینایان در سال 1386 در کتابخانه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج تاسیس شد.

همچنین آقای گوراب زاد کارشناس مرکز اطلاع رسانی نابینایان نیز آماری از فعالیت ها و امکانات این مرکز را مطرح نموده و گفت: در حال حاضر این مرکز با داشتن مجموعه ای بالغ بر 380 جلد کتاب بریل، 3200 عنوان کتاب صوتی و امکاناتی نظیر دستگاه های برجسته نگار، چاپگر بریل، دستگاه های تایپ بریل و ... در خدمت نابینایان این واحد و همچنین سایر دانشگاه ها می باشد. وی همچنین از برگزاری کلاس های آموزش رایانه در این مرکز خبر داد.

در پایان این مراسم از 14 تن از دانشجویان نابینا و کم بینای این دانشگاه با لوح تقدیر، تجلیل به عمل آمد.

لازم به توضیح است در این مراسم دکتر سیدشاپوررضا شجاعی قائم مقام رئیس واحد و معاون دانشجویی واحد کرج، کارشناسان کتابخانه مرکزی و جمعی از دانشجویان، فارغ التحصیلان و همکاران نابینای واحد کرج نیز حضور داشتند.

شایان ذکر است واحد کرج اولین دانشگاهی است که کتابخانه نابینایان را جهت استفاده این دانشجویان تاسیس نموده است.

 

                                                                            روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج