در شورای سیاستگذاری و هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد ملی نخبگان مطرح شد:واحد کرج میزبان پنجمین جشنواره مخترعان و دومین جشنواره استانی رویش بنیاد ملی نخبگان

۲۷ آبان ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۹ کد : ۴۱۰ اطلاعیه ها
در شورای سیاستگذاری و هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد ملی نخبگان مطرح شد:واحد کرج میزبان پنجمین جشنواره مخترعان و دومین جشنواره استانی رویش بنیاد ملی نخبگان
در شورای سیاستگذاری و هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد ملی نخبگان مطرح شد:واحد کرج میزبان پنجمین جشنواره مخترعان و دومین جشنواره استانی رویش بنیاد ملی نخبگان

در شورای سیاستگذاری و هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد ملی نخبگان مطرح شد:

واحد کرج میزبان پنجمین جشنواره مخترعان و دومین جشنواره استانی رویش بنیاد ملی نخبگان استان های البرز و تهران می شود

    

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، شورای سیاستگذاری و هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد کرج با موضوع پنجمین جشنواره مخترعان دانشگاه آزاد اسلامی و دومین جشنواره استانی رویش بنیاد ملی نخبگان استان های البرز و تهران در این واحد دانشگاهی با حضور دکتر میرزا رئیس واحد کرج، دکتر ثمری مدیرکل ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر اردوخانی رئیس بنیاد نخبگان استان تهران، دکتر جهان پناه رئیس بنیاد نخبگان استان البرز ، دکتر یعقوبی رئیس دبیرخانه هیأت امنای استان البرز، دکتر جهان لتیباری معاون پژوهش و فناوری، دکتر روح نیا معاون برنامه ریزی و جمعی از مدیران اجرایی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد ملی نخبگان تشکیل شد.

      دکتر بهروز میرزا دبیر هیأت امنای دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان البرز و سرپرست واحد کرج با اشاره به برگزاری این شورا در واحد کرج اعلام کرد: دو موضوع مهم در این جلسه مطرح شد. یکی برگزاری پنجمین جشنواره مخترعان دانشگاه آزاد اسلامی و دیگری برگزاری دومین جشنواره استانی رویش بنیاد ملی نخبگان استان‌های البرز و تهران در بهمن ماه سال جاری.  وی افزود: در این جلسه با در نظر گرفتن ظرفیت ها و امکانات واحد کرج که طی بازدیدهای انجام گرفته از سوی مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد ملی نخبگان بررسی شد، مسئولیت اجرایی برگزاری این دو جشنواره بزرگ و مهم به دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج سپرده شد و این واحد دانشگاهی به عنوان میزبان پنجمین جشنواره مخترعان دانشگاه آزاد اسلامی توام با دومین جشنواره استانی رویش بنیاد ملی نخبگان استان های تهران و البرز برگزیده شد.

       دکتر ثمری مدیرکل ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جلسه ضمن تشکر از مسئولین واحد کرج گفت: با توجه به امکانات مناسب برای اسکان موقت شرکت کنندکان، سپرده شود. وی همچنین حمایت خود را از بخش های اجرایی در واحد کرج اعلام نموده و تاکید کرد: سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در اجرا با واحد کرج همکاری لازم را خواهد داشت.

    وی با اشاره به شرایط در نظر گرفته شده برای ثبت نام اینترنتی نخبگان گفت:  پیش بینی ما بر این است که بیش از 500 طرح در قالب ثبت نام در فضای مجازی ثبت شوند و از بین این طرح ها با حضور داوری کمیته علمی متشکل از داوران بنیاد نخبگان و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در حدود 150 تا 200 طرح برگزیده شوند.

     دکتر ثمری با اعلام اینکه بیش از نیمی از نخبگان کشور در استان تهران و البرز هستند گفت: هرچند این جشنواره استانی ویژه دو استان البرز و تهران است ولی 20% از نخبگان کل کشور نیز می‌توانند در این جشنواره ‌شرکت کنند.

     مدیرکل ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی  برگزاری جشنواره بنیاد ملی نخبگان را 6 تا 8 بهمن ماه اعلام کرد و افزود: ثبت نام شرکت کنندگان از آذرماه شروع خواهد شد. وی با اشاره به اینکه این شورای سیاستگذاری دارای کمیته های تخصصی و علمی متعددی می باشد ادامه داد: واحد کرج به همراه بخش ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد نخبگان اعضای کمیته علمی این جشنواره ها هستند و مسئولیت بخشی اجرایی نیز بر عهده واحد کرج است.

    دکتر ثمری افزود مسئولیت کمیته اطلاع رسانی را به مدیرکل روابط عمومی استان البرز سپرد و گفت: تبلیغات و اطلاع رسانی برگزاری این مراسم در قالب تبلیغات روی سایت‌های اینترنتی، طراحی و  ارسال پوسترها به ادارات و سازمان‌های مرتبط و همچنین نشست های خبری و دعوت از مطبوعات پیش بینی شده است.

  علی بختیار مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج با اشاره به محتوای کلی شورا گفت: از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه توسط مسئولین مربوطه اختصاص سامانه ثبت نام داوطلبین با اختصاص نام مشترک واحد کرج و بنیاد ملی نخبگان بود که با توجه به منحصر به فرد بودن طرح های ثبت نامی، سامانه ثبت نام در خصوص کدهای ثبت شده اختراعات حساس است و کدهایی که قبلا در جشنواره های اختراعات استان های دیگر ثبت نام کرده و پذیرفته نشده اند در این جشنواره نمی توانند حضور داشته باشند. وی افزود با این پیش شرط که اختراعات مورد ارائه منحصر به فرد است، می توان گفت اختراعات داوری شده و تنها اختراعات شاخص ارائه می گردد.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج