گرامیداشت سالروز ولادت مولود کعبه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۹:۲۸ کد : ۵۴۸ اطلاعیه ها
گرامیداشت سالروز ولادت مولود کعبه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج
گرامیداشت سالروز ولادت مولود کعبه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج به همت دانشجویان کانون مهدویت ، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و معاونت دانشجویی و فرهنگی و به مناسبت سالروز ولادت مولود کعبه امام علی(ع) به عنوان والاترین الگوی جوانمردی، شهامت و دیانت مراسم با شکوهی با حضور دکتر میرزا رئیس واحد کرج، حجت الاسلام والمسلمین فرید مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در واحد کرج ، دکتر صدیق معاون فرهنگی و دانشجویی، حجت الاسلام والمسلمین الیاسی مدیر فرهنگی و اجتماعی و  رؤسای دانشکده ها در سالن اجتمات شهید چمران دانشکده فنی و مهندسی  این دانشگاه شد.

 در این مراسم که با استقبال چشمگیر دانشجویان همراه بود، دکتر بهروز میرزا ضمن گرامیداشت سالروز ولادت امام علی (ع) ابراز امیدواری کرد : ویژگیها و خصوصیات منحصر به فرد حضرت امیرالمومنین علی (ع)  همچون شهامت ، شجاعت ، عدالت ، و علم توام با عمل آن امام همام در زندگی ما به عنوان الگوی عملی قرار گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرج موفقیت دانشجویان گروه مکانیک در کسب رتبه نخست مسابقات ملی مکانیک سیالات را به دانشجویان و مجموعه دانشکده مکاترونیک تبریک و تهنیت گفت و ابراز امیدواری کرد تا پایان سال 1395  شاهد کسب موفقیتهای بسیاری از این دست باشیم.

دکتر میرزا در جمع استادان ،کارکنان و دانشجویان گفت : امسال برای اولین بار در همین ابتدای سال شاهد ابلاغ بودجه دانشگاه آزاد اسلامی از سوی ریاست عالی دانشگاه بودیم که امیدواریم این امر بتواند ما را در رسیدن به اهداف مد نظر یاری نماید.ایشان افزود با توجه به شعار امسال مبنی بر اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل لازم است در زمینه اقتصاد دانش بنیان تحرک خوبی داشته باشیم و در همین فرصت از اساتید ، نخبگان و دانشجویانی که طرحهای آزمایشگاهی آنها جواب داده دعوت میکنیم تا با مشارکت و حمایت دانشگاه طرحهای خود را عملیاتی نمایند. وی از دانشجویان گروه مکانیک که در مسابقات ملی مکانیک سیالات موفق به کسب مقام شدند دعوت کرد با مراجعه به معاونت برنامه ریزی و اقتصاد دانش بنیان طرحهای خود را تجاری سازی کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز گفت : اگر بنا باشد اقتصاد دانش بنیان به نتیجه مطلوب برسد لازم است برای حصول نتیجه از پتانسیل موجود در دانشگاهها استفاده شود. وی افزود : در سال جاری ضمن نگاه ویژه ای که به بخشهای آموزش و پژوهش و کیفی سازی داریم در تجهیز آزمایشگاهها ، کارگاهها و تاسیس رشته های مورد نیاز استان و کشور نیز برنامه جامع و مدونی داریم. ایشان گفت : خوشبختانه تمام رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی کرج به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور ممیزی شده و دارای مجوزهای قانونی لازم هستند.

دکتر میرزا در پایان سخنانش از دانشجویانی که بانی برگزاری این جشن باشکوه بودند تقدیر کرد و گفت : هر زمانی که ما به مردم اعتماد کردیم و کار را به آنها سپردیم به نتایج خوبی هم رسیدیم. اگر امروز شاهد رشد و بالندگی این نظام مقدس هستیم همه اش بخاطر این است که مردم خود زمام اموراتشان را در دست گرفته اند و خود از آرمانهای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران دفاع می کنند.

دکتر فهیمی نژاد رییس موسسه کلام و ادیان استان البرز نیز به عنوان سخنران ویژه در خصوص مقام شامخ حضرت علی (ع) با استناد به آیات و احادیث و سخنان بزرگان مباحثی را ایراد کرد و ضمن اشاره به آیات قرآن و برشمردن مقام و منزلت پیامبران پیشین سلیمان ، داوود ، موسی ، عیسی، حضرت ابراهیم (ع) مقام امامت را با استناد به آیه 124 سوره مبارکه بقره«و اذا بتلی ابراهیم ربه بکلمات فاتمهن قال انی جاعلک للناس اماما قال و من ذریتی قال لا ینال عهدی الظالمین » بالاتر از نبوت دانست.

 از دیگر برنامه های این مراسم معنوی می توان به مولودی خوانی ، برگزاری مسابقه حضوری ، قرعه کشی ، اهداء جوایز به برندگان مسابقه کتابخوانی ، پخش کلیپ در خصوص زندگی امام علی (ع) و پذیرایی از حاضرین اشاره کرد .

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج